Rywalka Idy Świątek, Sara Sorribes Tormo, szczerze wypowiedziała się o Polce

Polka Iga Świątek świetnie pokonała Soranę Cirsteę w meczu 6:1, 6:1. Hiszpanka natomiast wygrała z Wiktorią Azarenką po zaciętej walce 7:6, 6:3.

Mecz Igi ze Sorribes Tormo został przełożony na poniedziałek, a rywalka będzie mogła liczyć na wsparcie głośnej i entuzjastycznej publiczności. Iga wygrała wszystkie poprzednie spotkania z Sorribes Tormo, nie tracąc ani jednego seta.

Ostatnie zwycięstwo odniosła nad Hiszpanką na początku sezonu w United Cup wynikiem 6:2, 6:1. Wcześniej pokonała ją dwukrotnie w 2023 roku – w Pekinie 6:4, 6:3 i na Wimbledonie 6:2, 6:0.

Sorribes Tormo jest solidna i waleczna, mało popełnia błędów i dobrze czuje się na mączce. Na kortach w La Caja Magica w Madrycie, na wysokości ponad 600 m n.p.m., gra jest szybsza, co pasuje do stylu gry hiszpańskiej tenisistki.

Sara Sorribes Tormo przyznała, że warunki w Madrycie bardzo jej odpowiadają, a publiczność ją wspiera. Wyraziła również podziw dla Igi Świątek, uznając jej intensywność gry i sposób poruszania się.

Bardzo mocno stresuje przeciwniczkę, ucieka i gra bardzo szybko od początku do końca. Sorribes Tormo zadeklarowała, że spróbuje wyciągnąć wnioski z poprzednich meczów, bo myśli, że jej to pomoże.