×

Iga Świątek – Sorana Cirstea Relacja NA ŻYWO WYNIK meczu Trwa drugi set! WTA Madryt

Iga Świątek gra z Soraną Cirsteą w 3. rundzie turnieju WTA w Madrycie. Świątek pokonała Chinkę Xiyu Wang 6:1, 6:4 w swoim pierwszym meczu w La Caja Magica. Po meczu Iga stwierdziła, że jest zadowolona ze swojego występu i czuje, że może dobrze grać tutaj. Sorana Cirstea wygrała z 18-letnią Alexandrą Ealą, mimo trudności w trzecim secie.

Ostatnio Iga pokonała Rumunkę 6:1, 6:1 w Katarze, choć ich wcześniejsze spotkania były bardziej zacięte. Ich pierwszy bój był bardzo dramatyczny, zakończył się zwycięstwem Świątek 5:7, 6:3, 6:3 w Australian Open 2022, a następne spotkanie wygrała 6:2, 6:2 w Indian Wells 2023. Iga Świątek nigdy nie wygrała turnieju w Madrycie, ale doszła rok temu do finału, gdzie przegrała z Aryną Sabalenką. Gra w Madrycie odbywa się na wysokości ok. 650 m n.p.m., w specyficznych warunkach, co dodaje szybkości piłkom.

Iga stwierdziła, że ma dobre wspomnienia z Madrytu sprzed roku, gdzie wykorzystała doświadczenie swojego trenera. Rozstrzygający mecz Świątek – Cirstea odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o godzinie 11.