Trzęsienie ziemi u Vitala Heynena! Były selekcjoner reprezentacji Polski podjął kluczową decyzję

Vital Heynen jest bardzo cenionym trenerem w Polsce. Belg, będąc selekcjonerem, osiągnął wiele sukcesów z kadrą narodową, zdobywając złoty medal mistrzostw świata w 2018 roku, oraz srebrny i brązowy medal w Lidze Narodów. Jego drużyna zajęła też trzecie miejsce w mistrzostwach Europy oraz drugie miejsce w Pucharze Świata. Niestety, podczas igrzysk olimpijskich w Tokio nie udało mu się osiągnąć sukcesu.

Po swojej pracy z męską reprezentacją Polski, zdecydował się na trening żeńskiej drużyny. Podjął pracę z niemiecką reprezentacją siatkarek, a następnie podpisał umowę z tureckim zespołem żeńskiej ligi, Nilüferem Belediyespor. Dziękujmy Vitalowi Heynenowi za jego pracę i życzymy mu powodzenia w jego przyszłej karierze. W oficjalnym komunikacie klubu potwierdzono, że Heynen nie jest już selekcjonerem kobiecej reprezentacji Niemiec.

Nieoficjalnie informacje wskazują, że teraz Heynen ma zostać nowym trenerem chińskiej reprezentacji mężczyzn, której zaproponowano projekt budowy drużyny na Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles.