Iga Świątek zwyciężyła Xiyu Wanga w Madrycie! Dobra gra Polki poza małym kryzysem

Iga Świątek awansowała do 3. rundy turnieju w Madrycie. Starsza o 2 miesiące od Polki, Chinka jest leworęczna, wysoka (183 cm) i bardzo silna fizycznie. Tak jak nasza gwiazda odnosiła wielkie sukcesy jako juniorka i była nawet liderką juniorskiego rankingu.

“Mam stąd całkiem dobre wspomnienia” – mówiła przed meczem Iga Świątek. Nigdy nie wygrała turnieju w Madrycie, a rok temu przegrała 3:6, 6:3, 3:6 z Aryną Sabalenką w finale. W 2018 roku Iga Świątek wygrała juniorski US Open i przewidywano jej wielką karierę.

Obecnie zajmuje 52. miejsce w rankingu. Jej gra oparta jest na mocnych uderzeniach z głębi kortu, ale popełnia też sporo błędów. W 1. rundzie w Madrycie po ponad trzech godzinach walki pokonała 6:7, 7:6, 6:2 Rumunkę Anę Bogdan.

W meczu z Wang, Polka dominowała na korcie, ale przy stanie 6:1, 4:1 nagle zgubiła koncentrację. Zaczęła popełniać błędy, brakowało jej dokładności i cierpliwości. Trzy kolejne gemy uciekły, i nagle wynik brzmiał 6:1, 4:4.

Potem Iga ponownie podniosła swój poziom, a Chinka Wang zakończyła mecz dwoma podwójnymi błędami serwisowymi. W meczu między Świątek a Cirstea w 3. rundzie turnieju w Madrycie na wysokości ok. 650 m n.p.m., piłki latają szybko w rozrzedzonym powietrzu. Iga Świątek wyraziła nadzieję, że uda jej się wykorzystać doświadczenie trenera oraz odpowiednią wiedzę w tych warunkach.

Ważne będzie także naciągnięcie rakiety i unikanie zbyt dużego ryzyka na korcie. Mecz Świątek – Cirstea odbędzie się w sobotę.