×

WTA Madryt: Kiedy gra Iga Świątek – Xiyu Wang? O której godzinie gra Iga Świątek

WTA Madryt: Kiedy gra Iga Świątek – Xiyu Wang? O której godzinie gra Iga Świątek

Iga Świątek poznała rywalkę w 2. rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie. Będzie nią Chinka Xiyu Wang. 23-latka zajmuje 52. miejsce w rankingu.

Ma 182 cm wzrostu, jest leworęczna i gra siłowy tenis oparty na bardzo mocnych uderzeniach z głębi kortu. Starsza od Igi Świątek o 2 lata Xiyu Wang była liderką juniorskiego rankingu. Wygrała juniorski US Open w singlu i Wimbledon w deblu (w 2018 r.).

Iga Świątek nigdy wcześniej z nią nie grała. We wtorek trenowała z Lindą Noskovą, przygotowując się do specyficznych warunków. Tenisiści powalczą w Magicznym Pudełku (La Caja Magica), jak nazywany jest efektowny kompleks sportowy w stolicy Hiszpanii.

Warunki są tam bardzo wymagające. To jedyny duży turniej rozgrywany na kortach ziemnych, którego polska “Królowa Mączki” nigdy nie wygrała. W pozostałych Iga Świątek okazała się najlepsza po dwa razy (Rzym i Stuttgart) albo nawet trzykrotnie (Roland Garros).

W stolicy Hiszpanii wystąpiła tylko w latach 2021 i 2023. Rok temu po pasjonującym trzysetowym boju przegrała w finale 3:6, 6:3, 3:6 z Aryną Sabalenką. Tenisiści walczą na wysokości ok. 600 m n.p.m., co ma duży wpływ na tempo gry i lot piłek, które trudniej w rozrzedzonym powietrzu kontrolować.

Rok temu Iga Świątek sama przyznała, że jest to dla niej spore wyzwanie. – Jest wysoko, więc gra toczy się szybko. Piłki z dużą prędkością wylatują z rakiety, mam wrażenie, że latają jak pociski – dzieliła się spostrzeżeniami.

– Trzeba nauczyć się je kontrolować i ważny jest odpowiedni naciąg w rakiecie. Mecz Iga Świątek – Xiyu Wqang w 2. rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie można oglądać na antenie Canal+ Sport.

Post Comment