Świątek

Relacja dzisiaj 19.04.2024 dotycząca Igi Świątek i Emmi Raducanu. Iga Świątek po zwycięstwie nad Elise Mertens awansowała do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z Emmą Raducanu. Świątek jest uznawana za jedną z najlepszych specjalistek gry na mączce, co potwierdziła w pierwszym spotkaniu, pokonując Mertens 6:3;6:4. Następną rywalką 22-latki będzie Emma Raducanu, która również pokazała się z dobrej strony w poprzednim meczu.

Brytyjka pokonała Lindę Noskovą, co wskazuje na jej dobrą dyspozycję na korcie. Mimo to, faworytką w meczu pozostaje liderka światowego rankingu. Dotychczasowe statystyki wskazują na sukcesy Świątek w poprzednich starciach z Raducanu – w latach 2018, 2022 i 2023. Zwycięstwo w tym meczu pozwoli jej awansować do finału, gdzie zmierzy się z Jeleną Rybakiną.