Reakcja Roberta Lewandowskiego po kompromitacji Barcelony wywołała zawieruchę w Super Express.

Po pierwszym meczu ćwierćfinałowym pomiędzy Barceloną i PSG, ekipa prowadzona przez trenera Xaviego była bliżej upragnionego awansu, po wygranej 3:2. Początek rewanżu w stolicy Katalonii również był lepszy dla drużyny Roberta Lewandowskiego, która wbiła rywalom kolejnego gola. Niedługo po meczu Robert Lewandowski zdecydował się na krótki wpis w mediach społecznościowych, w którym napisał jedynie “bolesna noc” w języku angielskim oraz hiszpańskim. Kibice natychmiast zalali kapitana reprezentacji Polski falą komentarzy, jednak spora część z nich, wbrew temu co mogłoby się wydawać, nie atakowała Polaka.

Kibice Barcelony pomimo rozczarowania po porażce z PSG w ćwierćfinale nie kryli jednak, że Robert Lewandowski i jego koledzy muszą jak najszybciej przejść nad tym do porządku dziennego, bowiem już w weekend czeka arcyważne starcie w lidze z Realem Madryt. – Głowa do góry Lewy, wróć silniejszy. – Bardzo szanujemy to, co dla nas zrobiłeś Lewy, ale już czas się pożegnać…

Pomimo tego, że Real ma aż 8 punktów przewagi nad drugą w tabeli Barceloną, “El Clasico” zawsze wywołuje spore emocje i nie inaczej jest tym razem. Ewentualna wygrana “Blaugrany” pozwoli odrobić część straty, jednak w przypadku porażki, Real będzie miał niemalże pewne mistrzostwo Hiszpanii.

Mecz odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia o godzinie 21:00.