×

Oni będą walczyć o medale. 100 dni do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Oni będą walczyć o medale. 100 dni do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Zespół metodyczny Instytutu Sportu stale monitoruje olimpijskie przygotowania. Według nich cztery duże szanse na medal, nawet złoty, mają siatkarki, brązowa para ze środkowej Europy Mistrzostw Europy w siatkówce z 2023 r. oraz para z Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej z 2023 r. Ostatni polski medal w grach olimpijskich został zdobyty w 1992 roku przez piłkarzy. Paweł Fajdek i Anita Włodarczyk są nękani kontuzjami, jednak marzą o olimpijskim triumfie. Natalia Kaczmarek, wicemistrzyni świata w biegu na 400m, wykazuje świetną prędkość.

Sztafety 4x400m mają mniejsze szanse na podium. Mikst Hubert Hurkacz i Iga Świątek również mają mniejsze szanse. W Paryżu o podium powalczyć też może któraś z sióstr Kałuckich. Polki wystąpią z pozycji aktualnych mistrzyń świata.

W kajakach klasycznych wielkie są apetyty podopiecznych trenera Tomasza Kryka. Dwa duety mogą wystartować w dwójkach K2. Karolina Naja poprowadzi osady K2 i K4, które triumfowały na Mistrzostwach Świata w 2022 roku. W kanadyjkach C1 powalczy Dorota Borowska, czwarta w Tokio.

Klaudia Zwolińska dołączyła do światowej elity w slalomie kajakowym. Paweł Tarnowski, wicemistrz świata w nowej klasie windsurfingowej iQFoil, jest na silnej fali. Klaudia Breś ma mniejsze szanse w pistolecie 75 kg. Angelika Szymańska (kat.

63 kg) ma podobne szanse na sukces jak Piotr Kuczera (100 kg) w judo. Na torze szansy będą szukać Mateusz Rudyk, siostry Pikulik i Urszula Łoś.

Post Comment