Jan Tomaszewski wyraża poważne zaniepokojenie co do sytuacji Roberta Lewandowskiego. Mówi o tym otwarcie, sytuacja nie wygląda dobrze

Tomaszewski krytykuje decyzje Xaviego w meczu między Barceloną a PSG. Według niego, zastąpienie Yamala z boiska było błędem, ponieważ powinien zostać na boisku z uwagi na swoją szybkość. Tomaszewski uważa, że Barcelona straciła dynamikę i nie wiedziała, jak grać po przerwie.

Krytykuje również Xaviego za nerwowość i sugeruje, że ktoś powinien ponieść konsekwencje za porażkę, być to trener Xavi lub prezes Laporta. Tomaszewski wskazuje jednak, że sytuacja nie była dramatyczna do momentu czerwonej kartki dla Araujo. Krytykuje reakcję Xaviego na tę decyzję sędziego oraz jego opinie na temat kartki.

Na koniec, Tomaszewski wyraża obawy, że Xavi może zrzucić winę za porażkę na Roberta Lewandowskiego. Przytacza również wynik drugiego meczu – Borussia pokonała Atletico Madryt 4:2 (1. mecz 1:2) i zagra w półfinale z PSG.