×

Iga Świątek: Potrzebuję czasu, aby mój mózg się do tego przyzwyczaił

Iga Świątek: Potrzebuję czasu, aby mój mózg się do tego przyzwyczaił

Iga Świątek odnosi znaczące sukcesy w swojej seniorskiej karierze, wygrywając aż 63 z 72 meczów na nawierzchni ziemnej, co daje imponującą skuteczność wynoszącą 88 procent. Mimo że tylko 20 procent sezonu kobiecego cyklu to czas rozgrywania turniejów na tej nawierzchni, Iga zanotowała 7 z 19 swoich triumfów na mączce. Wyraża ona radość z powrotu na tę ulubioną nawierzchnię i szczególne sentymenty do turnieju w Stuttgarcie.

Nawierzchnia kortów w Stuttgarcie różni się od typowej mączki, ponieważ jest wysypana na twardą nawierzchnię cienką warstwą mączki, sprawiającą, że jest śliska, lecz umożliwiającą relatywnie szybką grę. Iga potwierdza tę obserwację, zauważając, że korty są dość szybkie, bardziej przypominające nawierzchnię twardą niż tradycyjną mączkę. Nawierzchnia ta wymaga od zawodników adaptacji do nowych warunków, ze względu na śliskość kortu, co może wymagać trochę czasu, aby przyzwyczaić się do poruszania.

Iga podkreśla, że potrzeba kilku meczów, aby zyskać pewność siebie na każdej nawierzchni, nawet jeśli ktoś czuje się na niej komfortowo. Ponadto, zwraca uwagę na konieczność przystosowania mózgu do nowego sposobu odbijania piłki, co również wymaga czasu.

Post Comment