Jan Bednarek może mieć trudną rywalizację. Michał Probierz wezwie byłego znajomego

Jan Bednarek, wraz z piłkarzami Southampton, przeżył udane i emocjonujące chwile na przełomie lat 2023 i 2024. Zespół zanotował serię 25 meczów bez porażki, jednak ta imponująca passa została przerwana porażką z Bristol City 1:3.

Mimo to, Southampton walczy o awans do Premier League. Obrońca Michał Helik, grający w Huddersfield Town, znajduje się w trudnej sytuacji, gdyż drużyna zajmuje 22. miejsce, co grozi spadkiem do League One.

Helik ma jednak pewne miejsce w podstawowym składzie i wzbudza strach u innych obrońców w Championship. Bednarek osiągnął sukcesy w sezonie, trafiając do siatki dwukrotnie i zajmując wicelidera w klasyfikacji podań/wyprowadzania piłki.

Ponadto jest w pierwszej 4. z 81 wygranymi “główkami” w całej lidze. Z kolei Helik ma szansę na grę w reprezentacji Polski, po udanych występach z drużyną narodową.

Paulo Sousa udzielił mu szansy, ale nadal istnieje pytanie, czy Helik będzie obecny na drodze na Mistrzostwa Europy.