Elise Mertens powiedziała mocne słowa o Idze Świątek! Belgijka opowiedziała Super Expressowi.

Iga Świątek rozpocznie swój pierwszy mecz w turnieju WTA w Stuttgarcie w czwartek, a jej rywalką będzie Elise Mertens. Belgijka pokonała Niemkę Tatjanę Marię w ostatnim meczu.

Świątek spotka się z Mertens po raz pierwszy w singlu, mimo że 29-latka od dawna jest w Top-40 rankingu. Iga Świątek rozpocznie tegoroczne występy na swojej ulubionej nawierzchni mączce, na której triumfowała w Stuttgarcie w latach 2022 i 2023, dlatego będzie zdecydowaną faworytką.

Mertens wspomniała, że grała już z Iga Świątek w grze podwójnej, ale jeszcze nie w singlu. Była pod wrażeniem osiągnięć Igi i uważa, że ma ogromny potencjał.

Belgijka planuje dominować na korcie, ale docenia wytrzymałość psychiczną i wszechstronność Świątek. Kończąc, Mertens stwierdziła, że Iga Świątek jest numerem 1 i będzie miała zdecydowanie znacznie więcej osiągnięć w przyszłości.