Adam Nawałka mógł prowadzić inną drużynę narodową niż Polskę – ujawnił były piłkarz po latach.

Były reprezentant kraju Adrian Mierzejewski ujawnił szczegóły pewnej sprawy sprzed pięciu lat. Opowiedział o niej w programie Tomasz Ćwiąkały na kanale YouTube.

Mierzejewski otrzymał telefon od agenta, który działał na rynku azjatyckim. Agent poinformował go o wakuacie na pozycji selekcjonera reprezentacji Syrii i zapytał, czy zna jakieś nazwisko z Polski, które mógłby polecić.

Następnie agent poprosił o zorganizowanie numeru do trenera, aby sprawdzić, czy byłby zainteresowany przejęciem reprezentacji. Mierzejewski skontaktował się z byłym selekcjonerem Biało-czerwonych, Adamem Nawałką, aby przekazać mu zaproponowane przez Syryjczyków warunki.

Nawałka jednak odmówił, mówiąc, że chciałby się wstrzymać do czerwca. Wtedy był po nieudanej pracy z Lechem Poznań.

Wcześniej, od listopada 2013 roku do końca lipca 2018 roku, Nawałka był selekcjonerem reprezentacji Polski. Obecnie kadrę Syrii prowadzi znany Argentyńczyk Hector Cuper, a zespół zajmuje 89. miejsce w rankingu FIFA.

Na koniec uwaga: Stadion Bayeru Leverkusen został zdemolowany, wygląda jak po przejściu tornada.