Wspaniałe informacje dotyczące Kosty Runjaicia! Już po wygaśnięciu kontraktu z Legią, interesuje się nim wielki klub.

Według doniesień FussballTransfers – Kosta Runjaić lub jego agenci mieli już kilka tygodni temu kontaktować się z Herthą Berlin. Austriacki trener został zwolniony z Legii Warszawa po niedzielnym remisie z Jagiellonią Białystok.

W Łazienkowskiej uznano, że praca Runjaića może nie wystarczyć w walce o podium PKO BP Ekstraklasy, co skutkowało zatrudnieniem Goncalo Feio. Klub ma na celu zajęcie miejsca premiującego grą w europejskich pucharach.

Mimo odpadnięcia w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy, Legia imponowała w fazie grupowej, co jednak nie przełożyło się na sukces w lidze. Niemniej jednak, klub nadal ma szansę na mistrzostwo.

Z kolei Puchar Polski w tym sezonie raczej nie trafi do rąk Legii. Hertha Berlin intensywnie pracuje nad sprowadzeniem nowego trenera, a Kosta Runjaić jest jednym z poważnych kandydatów.

Praca Runjaića z Legią zyskała uznanie w Niemczech, zwłaszcza sukces “Wojskowych” w Lidze Konferencji Europy. Runjaić nie jest anonimowym trenerem w Niemczech, a przed pracą z Legią pracował w kilku innych klubach.

Hertha Berlin zajmuje 6. miejsce w 2. Bundeslidze i zapewne pozostanie na zapleczu ekstraklasy w kolejnym sezonie.