Trzy trafienia Koulourisa w ciągu 12 minut wieczorem greckim w Szczecinie [WIDEO]

Piłkarze Pogoni Szczecin przyzwyczajają kibiców do szybko strzelonych goli. W poprzednim meczu na własnym stadionie zrobili to w 47 sekundzie, a dzisiaj po półtorej minuty. Szybki Linus Wahlqvist dośrodkował po ziemi z prawej strony, a Mateusz Bartolewski wpakował piłkę do własnej bramki. Taki początek ustawił mecz z I połowie.

W 35. min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamila Grosickiego, bardzo sprytnym strzałem popisał się 17-letni Adrian Przyborek, zdobywając swojego pierwszego gola w ekstraklasie. Wielkie obawy przed Euro 2024. Śmiertelne zagrożenie dla tysięcy kibiców. Po dośrodkowaniu Vahana Biczachczjana piłkę do siatki z bliska skierował Efthymis Koulouris, który chwilę później wzniósł do góry koszulkę z nazwiskiem Rafała Kurzawy.

To na znak wsparcia dla kontuzjowanego pomocnika Pogoni, który w tym sezonie już nie zagra. Grek kontynuował swój koncert. W 54. min z odległości 11 metrów nie atakowany przez nikogo strzelił drugiego gola, a w 59. minucie głową, trzeciego. Potrzebował 12 minut do skompletowania hat-tricka.

Dzięki niemu ma już 12 goli w tym sezonie, o cztery mniej od lidera klasyfikacji strzelców, Erika Exposito. Ruch Chorzów był osłabiony brakiem czterech piłkarzy wykluczonych za kartki, co sprawiło, że nie był równorzędnym rywalem dla Pogoni. W pamięci szczecińskich kibiców zapiszą się tylko kibice „Niebieskich”, którzy dali efektowny pokaz fajerwerków. Piłkarz zaatakowany biczem przez kibica.

Dantejskie sceny na stadionie. Żółta kartka – Ruch Chorzów: Josema, Maciej Sadlok. Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 18 931.

Składy:
Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru – Linus Wahlqvist, Leo Borges, Mariusz Malec (74. Benedikt Zech), Leonardo Koutris – Wahan Biczachczjan (65. Marcel Wędrychowski), Alexander Gorgon (46. Joao Gamboa), Fredrik Ulvestad, Adrian Przyborek, Kamil Grosicki (74.

Olaf Korczakowski) – Efthymis Koulouris (65. Patryk Paryzek). Ruch Chorzów: Michał Buchalik – Tomasz Wójtowicz, Josema (72. Maciej Sadlok), Szymon Szymański, Patryk Stępiński – Mateusz Bartolewski, Daniel Szczepan (72.

Mike Huras), Filip Starzyński (60. Bartłomiej Barański), Patryk Sikora, Łukasz Moneta (60. Filip Wilak) – Soma Novothny (79. Tomasz Foszmańczyk).

(PAP)