Nikola Grbić odkrył olimpijskie karty. Reprezentacja Polski siatkarzy na 2024 rok, długa lista

Sezon 2024 rozpocznie się w katowickim Spodku meczem towarzyskim z Niemcami 15 maja. Następnego dnia w Sosnowcu odbędzie się mecz kontrolny z Ukrainą, a potem reprezentacja ruszy na pierwszy turniej fazy zasadniczej Ligi Narodów.

Drużyna Marzeń PlusLigi, broniąca tytułu z 2023 roku, otrzymała zapewnione miejsce w imprezie z racji organizacji zawodów. Trener Stefano Lavarini ogłosił skład reprezentacji siatkarek na sezon olimpijski.

Polacy zmierzą się z Niemcami, Słoweńcami i jeszcze nieznanym trzecim uczestnikiem. Przed wyjazdem na igrzyska do Paryża reprezentacja zaprezentuje się polskiej publiczności w Gdańsku, gdzie 20 i 21 lipca zagrają towarzysko z udziałem USA, Japonii i trzeciego zespołu, którego poznamy po zakończeniu kwalifikacji olimpijskich.