Zbigniew Boniek niespodziewanie wygłosił swoje zdanie na temat Jerzego Brzęczka. To dotąd było przemilczane. Szokujące oświadczenie byłego prezesa PZPN

Drużyna narodowa prowadzona przez Brzęczka nie zachwycała stylem gry. Często była krytykowana za nudny i defensywny futbol. Niemniej jednak Brzęczek osiągnął cele, a zwłaszcza awansował na Euro 2020.

Kilka miesięcy przed turniejem został niespodziewanie zwolniony. Prezes PZPN wypowiedział się na ten temat przy okazji rozmów, a także teraz Boniek w wywiadzie dla TVP Sport. Mówiąc tajemniczo, legendarny piłkarz stwierdził, że “zaczęło dziać się źle”.

Wskazał, że Brzęczek poniósł konsekwencje czynów osób otaczających go, które chciały zbyt dużo kontrolować sytuację. Boniek nie ujawnił jednak nazwisk osób ze sztabu Brzęczka. Zaznaczył, że gdyby teraz był właścicielem klubu, byłemu selekcjonerowi łatwo znalazłoby się zatrudnienie.