×

Astronomiczne premie dla piłkarzy kadry na Euro 2024. Taki przelew dostaną na konto. Jeden warunek do spełnienia

Astronomiczne premie dla piłkarzy kadry na Euro 2024. Taki przelew dostaną na konto. Jeden warunek do spełnienia

Na Starym Kontynencie znajduje się kilka mocnych drużyn narodowych, które walczą o sukces zarówno w Europie, jak i na mistrzostwach świata. Niemcy, Anglia, Hiszpania, Portugalia i Włochy to tylko kilka przykładów. Niemniej jednak, reprezentacja Francji zajmuje szczególne miejsce. Jako mistrzowie świata z 2018 roku i wicemistrzowie z 2022 roku, są uważani za faworytów do zdobycia złotego medalu podczas mistrzostw Europy w Niemczech.

Ich potężny skład robi wrażenie i są gotowi na walkę o wysokie pieniądze. Didier Deschamps ma tak silny zespół, że mógłby wystawić dwie równie mocne drużyny, obie będąc faworytami. Nie trzeba dodatkowej motywacji dla graczy, jednak francuska federacja piłkarska okazała się hojna, oferując dużą premię za sukces. Podczas poprzednich mistrzostw świata w Katarze, każdy piłkarz otrzymał 490 tys.

euro, a tym razem suma ta prawdopodobnie wyniesie 470 tysięcy euro (ok. 2 mln zł). Ostateczna kwota zostanie ustalona po poznaniu liczby zawodników w kadrze Francji, ponieważ trwają dyskusje w UEFA w sprawie dozwolonej liczby 24 lub 26 zawodników. Warto też przypomnieć, że jednym z rywali Francji na Euro 2024 będzie Polska, z którą Francuzi zagrają 17 czerwca.

Post Comment