Hubert Hurkacz zatrzymany przez Caspera Ruuda na turnieju w Monte Carlo.

Hubert Hurkacz zmierzy się w 3. rundzie turnieju ATP w Monte Carlo z Norwegiem Casperem Ruudem. Polak awansował po wygranej z Hiszpanem Roberto Bautistą Agutem. Po zwycięstwie w Estoril kontynuuje serię w domowym turnieju.

W Monte Carlo ma apartament i dużo czasu spędza na miejscu. Na trybunach kibicują mu rodzice i siostra. Po turnieju w Estoril Hurkacz wyprzedził Norwega w rankingu, zajmując obecnie 8. miejsce.

Rywalizacja między Hurkaczem i Ruudem toczyła się dotąd dwa razy, z bilansem 1-1. Obydwie rywalizacje miały miejsce w 2022 r. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Norwega 6:2, 6:3, 3:6, 6:3, a w drugim Hurkacz pokonał Ryuda 5:7, 6:3, 6:2 w Montrealu. Mecz Hurkacz – Ruud będzie miał miejsce w czwartek 11 kwietnia, o godzinie 17-18 (czwarty mecz od godz.

11, ale jeden z nich będzie kończony).