×

Test geograficzny: Państwa na literę “i”. Jaki masz wynik?

Test geograficzny: Państwa na literę “i”. Jaki masz wynik?

Autor: Shutterstock
QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Państwa na literę “i”. Sprawdź się!

Witajcie w teście wiedzy z geografii! Kontynuujemy sprawdzian z wiedzy o państwach na poszczególne litery alfabetu. Tym razem pora na “i”! Kraje, których nazwa zaczyna się na tę literę są rozmieszczone na całym świecie, co oznacza, że nasz quiz nie będzie łatwy.

Szeroka wiedza geograficzna niewątpliwie pomoże w uzyskaniu kompletu punktów. Zdobycie ponad połowy możliwych “oczek” może być powodem do dumy, zaś wynik 10/10 oznacza, że każdego dnia budzicie się z widokiem mapy świata przed oczami. Do dzieła! QUIZ z geografii.

Państwa na literę “i”. Sprawdź się! Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć będzie państw na literę “i”.

Zapytamy m.in. o takie kraje jak Indie, Irlandia czy Irak. Sprawdzimy, co wiecie o ich stolicach, położeniu, sąsiadach i innych ciekawostkach. Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy.

Jeśli nie jesteście pewni swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom uzupełnicie braki. Do dzieła! Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna.

Powodzenia! QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Państwa na literę “i”.

10/10 będzie incydentalnym wynikiem
Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Co jest stolicą Irlandii?

Post Comment