Hubert Hurkacz zrezygnował z udziału w turnieju w Monte Carlo! Decyzja została podjęta po meczu z Bautistą-Agutem.

Warto zauważyć, że turniej w Estoril nie był najmocniej obsadzony – Polak występował tam z numerem 2., a jedynym wyżej notowanym od niego tenisistą był Casper Ruud (ATP 10.) (Obecnie panowie zamienili się miejscami, przed startem turnieju to Ruud był na 8. miejscu, a Hurkacz na 10.). Co więcej, reszta rozstawionych odpadała bardzo wcześnie, a sam Ruud poniósł porażkę w półfinale.

W ten sposób Hurkacz grał w Estoril głównie z zawodnikami z drugiej setki rankingu, a dokładniej z miejsc 188., 152. i 112. [Dopiero w finale zagrał z będącym na 77. W 2. rundzie natomiast trafił na będącego obecnie 70. na świecie Roberto Bautistę-Aguta, z którym poradził sobie szybciej, niż wcześniej z Brytyjczykiem.

Tym samym zanotował szóste zwycięstwo z rzędu na mączce i jest już w 3. rundzie bardzo prestiżowego turnieju. To zmusiło go jednak do odpuszczenia innych startów. Tuż po zakończeniu meczu z Hiszpanem Hubert Hurkacz miał wystąpić w meczu debla – w parze z Griekspoorem miał rywalizować przeciwko parze Cerundolo – Etcheverry.