×

Nie ma wątpliwości co do przyszłości Fernando Santosa! Kluczowa decyzja w sprawie Portugalczyka

Nie ma wątpliwości co do przyszłości Fernando Santosa! Kluczowa decyzja w sprawie Portugalczyka

Po mistrzostwach świata w Katarze, Fernando Santos został wybrany na selekcjonera reprezentacji Polski za Czesława Michniewicza. Wszyscy liczyli na doświadczonego Portugalczyka, który poprowadził reprezentację Portugalii do zwycięstwa w turnieju Euro 2016.

Niestety, przygoda 69-latka na ławce trenerskiej “biało-czerwonych” okazała się nieudana. Santos z naszą kadrą na początku eliminacji mistrzostw Europy przegrał z Czechami, a także wygrał z Albanią.

Późniejsze mecze tylko utrudniały ekipie z Robertem Lewandowskim na czele bezpośredni awans na imprezę w Niemczech, zwłaszcza porażka z Mołdawią i Albanią, która była ostatnią z Santosem na ławce trenerskiej “biało-czerwonych”. PZPN na następcę Portugalczyka powołał Michała Probierza.

51-latek po barażach zdołał wywalczyć bilet na zbliżającą się imprezę w Niemczech. Tureckie media szybko zareagowały na te wydarzenia, sugerując, że przygoda 69-latka na ławce trenerskiej niedługo dobiegnie końca.

W rozmowie z portalem “Hurriyet” na temat Portugalczyka wypowiedział się prezes Hasan Arat. *Ufamy Santosowi i wierzymy w niego.

Gdyby było inaczej, nie wyruszalibyśmy razem w tę drogę. Przyszedł w trudnym momencie.

Będziemy z nim pracować do wygaśnięcia jego kontraktu – *przekazał prezes klubu, który tym samym zdementował plotki na temat zwolnienia Santosa.

Post Comment