Pomysł na złoty dotyk: Jak Lukas Podolski przekształcił wszystko, czego dotknął, w sukces.

W gronie uczestników znaleźli się m.in. mistrz świata z 2018 roku, Paul Pogba, oraz brązowy medalista EURO 2012, Marco Reus. W roli menedżerów poszczególnych drużyn zaangażowali się także znakomici piłkarze, Max Kruse i Kevin-Prince Boateng, a nawet komik Felix Lobrecht. Lukas Podolski i Alisha Lehmann, reprezentantka Szwajcarii i zawodniczka Aston Villi, poprowadzili ostatnią drużynę, która wygrała pierwszą edycję Baller League, triumfując 7:5 nad zespołem z Berlina.

Dyrektor generalny Baller League, Felix Starck, był pełen emocji wypowiadając się o przedsięwzięciu, określając je mianem “wielkiego sukcesu”, który nawet przewyższył oczekiwania dziesięciokrotnie, także w imieniu Podolskiego i Hummelsa. Lukas Podolski wyraził swoje zdanie na temat swojej przyszłości piłkarskiej w Górniku, który pokonał Zagłębie w meczu 27. kolejki mimo jego kontuzji. Podolski skomentował wynik meczu kolegów z drużyny, nazywając go triumfem. Natomiast, chłopaków ze Streets United poświęcił równie emocjonalny wpis na platformie X.