Kosta Runjaić mówi po odejściu z Legii. Mówi o szczerości, magicznych nocach i zjednoczeniu

To były udane rozgrywki, bo zespół zajął drugie miejsce w lidze i zdobył Puchar Polski po pięciu latach przerwy. W obecnym sezonie awansował do fazy grupowej Ligi Konferencji, a następnie do fazy pucharowej. Jednak w lidze zespół zawodził i zajmuje piąte miejsce.

Po remisie 1:1 z Jagiellonią strata do tego zespołu wynosi siedem punktów. To praktycznie oznacza, że stołeczny klub wypisał się z walki o mistrzostwo Polski, które było celem w tej edycji. Przejąłem Legię w bardzo trudnym momencie i wspólnie ze wszystkimi zaangażowanymi udało nam się ponownie ustabilizować klub na wysokim poziomie sportowym.

Przeżyliśmy razem wiele wspaniałych meczów – zwycięstwo w pucharze, ale także magiczne europejskie noce, ze spektakularnymi zwycięstwami nad Aston Villą, Austrią Wiedeń, AZ Alkmaar i wieloma innymi zespołami. Na naszym stadionie obecnych było więcej kibiców, niż przez długi czas wcześniej. To pokazuje mi, że ludzie zidentyfikowali się z tą drużyną* – przyznał.

*Chciałbym podziękować wszystkim, z którymi dzieliłem czas w Warszawie. Dziękuję mojemu wspaniałemu sztabowi trenerskiemu, zawodnikom, zarządowi, wszystkim pracownikom Legii, ale także niesamowitym kibicom i mieszkańcom Warszawy, których spotykałem na co dzień. Życzę, aby w pozostałych meczach sezonu wszyscy się zjednoczyli i razem osiągnęli sukces dla Legii.

Do Końca* – dodał na koniec były trener warszawskiego klubu.