×

WTA Doha: Iga Świątek – Jekaterina Aleksandrowa. Kiedy mecz? O której godzinie gra Iga Świątek w 3. rundzie?.

WTA Doha: Iga Świątek – Jekaterina Aleksandrowa. Kiedy mecz? O której godzinie gra Iga Świątek w 3. rundzie?.

Iga Świątek w 3. rundzie turnieju WTA Doha zagra z Jekateriną Aleksandrową. Rosjanka pokonała swoją młodszą rodaczkę Erikę Andriejewą 6:0, 3:6, 6:1. Polka w Katarze broni tytułu i walczy o trzeciego złotego sokoła – nagrodę dla mistrzyni.

Iga Świątek wróciła do gry po ponad trzech tygodniach przerwy i nieudanym występie w Australian Open, więc jej forma była sporą niewiadomą. Na otwarcie rywalizacji w Katarze Iga Świątek pokonała w znakomitym stylu 6:1, 6:1 Rumunkę Soranę Cirsteę. *- Jestem zadowolona ze swojego występu.

Myślę, że to był solidny mecz. Udało mi się przez całe spotkanie zachować koncentrację* – stwierdziła Iga Świątek po meczu. Rosjanka gra bardzo agresywny tenis, potężnie returnuje, posyła piłki bardzo szybko i płasko.

Świątek wygrała dwa z trzech poprzednich meczów z tą tenisistką, ale nawet zwycięstwa odniosła po dramatycznych trzysetowych bojach (7:6, 2:6, 6:4 w WTA Ostrawa 2022 i 6:4, 6:7, 6:3 w WTA Madryt 2023). Iga Świątek w Dausze lubi grać. Nieco wolniejsze korty i wietrzne warunki w Katarze pasują do jej stylu gry.

Polka triumfowała tam w latach 2022 i 2023, a ostatnio w całym turnieju straciła zaledwie 5 gemów. *- Lubię to miejsce, dlatego zawsze miło tu wrócić. Nie mogłam się doczekać tego turnieju* – powiedziała Iga Świątek przed pierwszym meczem w Dausze.

*- Oczywiście byłoby miło, gdybym mogła tutaj znów dobrze zagrać, ale nauczyłam się już, że w tenisie nie można wiele oczekiwać, bo zawsze cię czymś zaskoczy. Dlatego staram się robić wszystko krok po kroku* – dodała. Początek meczu Świątek – Aleksandrowa ok. Transmisje TV z turnieju WTA w Dausze na antenie Canal+ Sport.

Post Comment