×

Transmisja na żywo meczu Igi Świątek z Soraną Cirsteą w WTA Doha 12.02.2024

Transmisja na żywo meczu Igi Świątek z Soraną Cirsteą w WTA Doha 12.02.2024

Polka i Rumunka w Dausze zagrają ze sobą po raz trzeci. Iga Świątek była górą w dwóch poprzednich pojedynkach.

Najpierw wygrała 5:7, 6:3, 6:3 w Australian Open 2022, a potem 6:2, 6:3 w ćwierćfinale Indian Wells rok temu. Jeżeli Iga Świątek pokona Soranę Cirsteę, to dalej zrobi się coraz trudniej.

W 3. rundzie Polka może wpaść na Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową (nr 19), z którą toczyła dramatyczne i zacięte boje (bilans 2-1), a w 1/4 finału – na jej największą zmorę czyli Jelenę Ostapenko (nr 11). Z będącą obecnie w wybornej formie Łotyszką Świątek nie wygrała jeszcze nigdy (bilans 0-4).

Liderka rankingu powalczy w turnieju, w którym triumfowała w wielkim stylu w latach 2022 i 2023. Jeżeli skompletuje hat-tricka, zgarnie 532 tys.

dolarów czyli ok. 2,1 mln zł. *Lubię to miejsce, dlatego zawsze miło tu wrócić.

Nie mogłam się doczekać tego turnieju* – powiedziała Iga Świątek. – * Miałam już tutaj dwa dni treningów, żeby poznać kort i warunki.

Ale z tego, co pamiętam w zeszłym roku, warunki były dość trudne, więc nie spodziewam się niczego. Po prostu dostosuję się do tego, co dzieje się na korcie i zobaczymy* – dodała Polka.

W porywającym stylu wygrała turniej WTA w Dausze, tracąc w całej imprezie zaledwie 5 gemów i zgarniając drugiego złotego sokoła – nagrodę dla triumfatorki. Jeżeli znów podbije Katar, po raz pierwszy w karierze wygra ten sam turniej w trzech kolejnych latach.

*Obrona tytułu? W zeszłym roku nauczyłam się, że nie ma sensu skupiać się na obronie czegokolwiek.

To zupełnie inny rozdział i zupełnie inna historia. Zamierzam więc podejść do tego krok po kroku i tak naprawdę nie myśleć o tym, co wydarzyło się rok temu czy dwa lata temu, ponieważ za każdym razem jesteśmy w różnych momentach naszego życia* – stwierdziła Iga Świątek.

Rundzie turnieju WTA w Dausze zostanie rozegrany w poniedziałek 12 lutego 2024. Początek meczu Świątek – Cirstea ok. godziny 16.30-17.30 polskiego czasu (trzeci mecz od godz.

13.30 po meczach Fręch – Azarenka i Osaka – Garcia).

Post Comment