×

Lukas Podolski zdemaskowany! Co naprawdę mówi ludziom o Górniku

Lukas Podolski zdemaskowany! Co naprawdę mówi ludziom o Górniku

Dostałem prośbę o pomoc w znalezieniu nowego inwestora. Byli już ludzie tym zainteresowani, ale ostatecznie jeden zainwestował w inny klub w Polsce, a drugi – za granicą. Potem był trzeci, miał jedno spotkanie w mieście i odpuścił.

Teraz jest kolejny” – opowiadał, mając w tym ostatnim zdaniu na myśli Thomasa Hanslę, który rzeczywiście złożył w miejskim ratuszu ofertę objęcia udziałów w Górniku. Mistrz świata wielokrotnie pośredniczył też przy angażu zawodników do drużyny. Nie krył tego na przykład bramkarz Kevin Broll (choć ostatecznie kariery nie zrobił w Zabrzu), ani Daisuke Yokota – Japończyk zakupiony na Łotwie za 30 tys.

euro i sprzedany niemal z siedemdziesięciokrotnym przebiciem. Jak się okazuje, również w tym przypadku udział Podolskiego w namówieniu Słowaka do gry w Polsce był znaczący. – * Fajnie, że Adrian gra dla Górnika, bo miał wiele innych ofert zagranicznych.

*Może mam po prostu dar przekonywania? * – zastanawia się ze śmiechem mistrz świata. – *Trzeba im pokazać filmiki: stadion, kibiców, historię Górnika.

Trzeba powiedzieć: „Jestem ja, pomogę ci”. Trzeba przekonywać, że wielu zawodników u nas grających wybiło się, poszło w świat* – podkreśla mistrz świata. Jak widać, czasami są to argumenty ważniejsze od samych finansów.

– * Bo warunków, jak wiadomo, nie mamy w Górniku takich, jak inne kluby…* – przypomina Podolski.

Post Comment