Zapowiada się kampania wyborcza w PZPN, choć zjazd dopiero za kilkanaście miesięcy. „Bardzo bym się zdziwił, gdyby środowisko go wybrało” [ROZMOWA SE]

Przy czym w przypadku panów Kazimierczaka i Cygana mówię o kandydaturach w jakiś sposób „stowarzyszonych”: może wystartować jeden lub drugi, ale raczej nie obaj równocześnie. Mówiłem o moich typach; gdyby ktoś inny omawiał przyszłe kandydatury, może wymieniłby moje nazwisko. Bardzo za to bym się zdziwił, gdyby środowisko ponownie go wybrało.

Wiem natomiast, że PZPN dwa i pół roku temu i PZPN dzisiejszy to dwie różne organizacje. Z różnym sposobem zarządzania, kłopotami i przywarami. Myślę, że widzą to również ci, którzy wybierali obecną władzę.

Jest „wajcha do tyłu” z Ministerstwa Sportu. Nie tylko w stosunku do PZPN, ale do całej piłki. Została w wielu przypadkach zastopowana: na płaszczyźnie stadionu Ruchu w Chorzowie, obiektu treningowego Widzewa, dopłaty do areny Rakowa w Częstochowie.

No i oczywiście ośrodka treningowego PZPN-u. To są miliony; razem złożone dają pół miliarda złotych.