×

WTA Madryt: Kiedy jest mecz finałowy Igi Świątek z Sabalenką? O której godzinie finał w Madrycie?

WTA Madryt: Kiedy jest mecz finałowy Igi Świątek z Sabalenką? O której godzinie finał w Madrycie?

Iga Świątek zagra z Aryną Sabalenką w finale turnieju WTA w Madrycie. Sabalenka odwróciła losy meczu i ograła 1:6, 7:5, 7:6 Jelenę Rybakinę.

Iga Świątek walczy o pierwszy w karierze triumf w turnieju WTA w Madrycie. Iga Świątek wyprzedzi już na pewno Agnieszkę Radwańską pod względem pieniędzy uzbieranych w całej karierze z turniejowych nagród.

Bilans tej rywalizacji to 6-3 dla Polki. W tym sezonie panie jeszcze się nie spotkały.

W 2023 r. Świątek i Sabalenka rozegrały w sumie trzy mecze. Najpierw było zwycięstwo Igi 6:3, 6:4 w finale turnieju WTA w Stuttgarcie, a potem wspomniana porażka Polki 3:6, 6:3, 3:6 w finale turnieju WTA w Madrycie.

Ostatni mecz Świątek – Sabalenka to półfinał WTA Finals 2023 w Cancun. Rozpędzona Polka łatwo wygrała 6:3, 6:2, wracając na pozycję nr 1 w rankingu, którą dwa miesiące wcześniej zabrała jej Białorusinka.

Aryna Sabalenka w Madrycie odbudowała formę po serii bardzo słabych występów. Po Australian Open Białorusinka wpadła w wyraźny dołek, na co wpływ z pewnością miały zawirowania w życiu prywatnym (rozstanie z partnerem i jego samobójcza śmierć).

Teraz Sabalenka prezentuje się coraz lepiej. Już na pewno obroni 2. pozycję w rankingu.

Gdyby przegrała w półfinale z Jeleną Rybakiną, spadłaby co najmniej na 3. miejsce. Początek finału Świątek – Sabalenka o godzinie 18.30.

Post Comment