×

Iga Świątek spotka swoją rywalkę w finale turnieju WTA w Madrycie! To będzie wielki rewanż!

Iga Świątek spotka swoją rywalkę w finale turnieju WTA w Madrycie! To będzie wielki rewanż!

Iga Świątek zagra z Aryną Sabalenką w finale turnieju WTA w Madrycie. Sabalenka odwróciła losy meczu i ograła 1:6, 7:5, 7:6 Jelenę Rybakinę. Iga Świątek walczy o pierwszy w karierze triumf w turnieju WTA w Madrycie. Świątek wyprzedzi już na pewno Agnieszkę Radwańską pod względem pieniędzy uzbieranych w całej karierze z turniejowych nagród.

Iga Świątek i Aryna Sabalenka w Madrycie zagrają ze sobą już po raz dziesiąty. Bilans tej rywalizacji to 6-3 dla Polki. W tym sezonie panie jeszcze się nie spotkały. W 2023 r. Świątek i Sabalenka rozegrały w sumie trzy mecze.

Najpierw było zwycięstwo Igi 6:3, 6:4 w finale turnieju WTA w Stuttgarcie, a potem wspomniana porażka Polki 3:6, 6:3, 3:6 w finale turnieju WTA w Madrycie. Ostatni mecz Świątek – Sabalenka to półfinał WTA Finals 2023 w Cancun. Rozpędzona Polka łatwo wygrała 6:3, 6:2, wracając na pozycję nr 1 w rankingu, którą dwa miesiące wcześniej zabrała jej Białorusinka. Aryna Sabalenka w Madrycie odbudowała formę po serii bardzo słabych występów.

Po Australian Open Białorusinka wpadła w wyraźny dołek, na co wpływ z pewnością miały zawirowania w życiu prywatnym (rozstanie z partnerem i jego samobójcza śmierć). Teraz Sabalenka prezentuje się coraz lepiej. Już na pewno obroni 2. pozycję w rankingu. Gdyby przegrała w półfinale z Jeleną Rybakiną, spadłaby co najmniej na 3. miejsce.

Początek finału Świątek – Sabalenka o godzinie 18.30.

Post Comment