×

Cezary Kulesza komentuje finał Pucharu Polski odczuwając ulgę według Super Express.

Cezary Kulesza komentuje finał Pucharu Polski odczuwając ulgę według Super Express.

Treść zapytania:

Przypomnijmy, że w listopadzie 2022 roku, po wyjazdowym spotkaniu wiślaków w Lublinie w poprzedniej edycji PP, Komisja Dyscyplinarna PZPN nałożyła na klub z Reymonta karę zakazu wyjazdowego dla jego kibiców na trzy mecze pucharowe. Nie udało się jej do tej pory wyegzekwować, bo w tych rozgrywkach Wisła mecze we wcześniejszych rundach grała na własnym stadionie. Po awansie do finału władze Wisły zagroziły bojkotem decydującego meczu, jeśli – na podstawie orzeczonej kary – fani „Białej Gwiazdy” mieliby zostać niewpuszczeni na decydujący mecz.

Trzy tygodnie wstecz, również po rozmowach Cezarego Kuleszy z włodarzami krakowskiego klubu – Komisja Dyscyplinarna zawiesiła wykonanie wyżej wymienionej kary na okres próby wynoszący trzy lata. Prezesowi PZPN po wcześniejszym zamieszaniu najwyraźniej więc kamień spadł z serca. Świadczy o tym entuzjastyczny wpis w mediach społecznościowych.

„To był mecz godny finału Pucharu Tysiąca Drużyn. Piłkarze obu drużyn dali z siebie absolutnie wszystko. Gratulacje dla Wisły Kraków.

Na tym polega piękno Pucharu Polski. Dziękuje kibicom za niesamowitą atmosferę jaką stworzyli dziś na PGE Narodowy” – tak dwie godziny boiskowej walki i święta na trybunach skomentował prezes związku. —
Pamiętajmy, że w listopadzie 2022 roku, po wyjeździe wiślaków do Lublina w poprzedniej edycji PP, Komisja Dyscyplinarna PZPN nałożyła na klub z Reymonta karę zakazu wyjazdowego dla jego kibiców na trzy mecze pucharowe.

Nie udało się jej dotychczas egzekwować, ponieważ w tych rozgrywkach Wisła grała mecze w wcześniejszych rundach na własnym stadionie. Po awansie do finału władze Wisły zagroziły bojkotem decydującego meczu, jeśli fani “Białej Gwiazdy” mieliby być wykluczeni na podstawie orzeczonej kary. Trzy tygodnie temu, również po rozmowach Cezarego Kuleszy z włodarzami krakowskiego klubu, Komisja Dyscyplinarna zawiesiła wykonanie kary na okres próby wynoszący trzy lata.

Prezesowi PZPN po wcześniejszym zamieszaniu najwyraźniej kamień spadł z serca, co świadczy o entuzjastycznym wpisie w mediach społecznościowych. “To był mecz godny finału Pucharu Tysiąca Drużyn. Piłkarze obu drużyn dali z siebie absolutnie wszystko.

Gratulacje dla Wisły Kraków. Na tym polega piękno Pucharu Polski. Dziękuję kibicom za niesamowitą atmosferę jaką stworzyli dziś na PGE Narodowy” – tak dwie godziny boiskowej walki i święta na trybunach skomentował prezes związku.

Post Comment