Iga Świątek apeluje publicznie o pomoc, nie zamierzając ukrywać tego faktu.

Iga Świątek świetnie radzi sobie w Madrycie. Najpierw pokonała Xiyu Wang (6:1, 6:4), później Soranę Cirstea (6:1, 6:1), a w poniedziałek Sarę Sorribes Tormo (6:1, 6:0). Mecz z Hiszpanką okazał się być jednostronnym widowiskiem, w którym tylko na początku rywalka postawiła trochę oporu, zdobywając tylko jeden gem.

Świątek potwierdza swoją formę na mączce i jest główną faworytką turnieju, ale jej następną przeciwniczką będzie niewygodna Beatriz Haddad Maia. Haddad Maia w przeszłości sprawiała Idze sporo problemów, a tym razem jej atutem może być niewiedza Polki, która przyznała, że nie oglądała ostatnio meczów Brazylijki. Do tej pory bilans spotkań między nimi jest korzystny dla Świątek (2-1).

Obie zawodniczki zagrają ze sobą czwarty raz. Iga przyznała, że nie śledziła ostatnio gier Brazylijki, ale jest pewna, że jej trener pomoże jej z analizą i taktyką. Mecze między nimi zawsze były trudne, a Haddad Maia umie grać na mączce.

Ich ostatnie starcie zakończyło się wynikiem 6:2, 6:2 na korzyść Świątek. Wcześniej, Brazylijka zmusiła Ig