Problemy dla Lewandowskiego: Katastrofa grozi na koniec sezonu! Super Express

Kibice FB Barcelony, piłkarze i władze klubu mieli nadzieję na awans “Dumy Katalonii” do półfinału Ligi Mistrzów oraz udział w Klubowych Mistrzostwach Świata. Niestety, tak się nie stało, co zaczęło wywoływać spekulacje o możliwym opuszczeniu klubu przez niektórych zawodników. Jednym z nich może być Harry Kane, który od początku sezonu wyrażał chęć pobicia rekordu strzeleckiego Roberta Lewandowskiego w jednym sezonie Bundesligi. Bayern Monachium, po 11 latach z rzędu z mistrzostwem Niemiec, tym razem nie ma już szans na tytuł najlepszej ekipy w Niemczech.

W meczu z Eintrachtem Frankfurt, Bayern Monachium zwyciężył 2:1, a obie bramki zdobył Harry Kane. Anglik ma już na swoim koncie 35 bramek i potrzebuje zaledwie 6 bramek, aby wyrównać rekord Lewandowskiego, a 7, aby go pobić. Kane ma jeszcze trzy spotkania, aby to osiągnąć. Bayern Monachium zmierzy się na wyjeździe z VfB Stuttgart 4 maja, odbędzie kolejny mecz 8 dni później z Wolfsburgiem przed własną publicznością, a na zakończenie sezonu, 18 maja, z TSG Hoffenheim również na stadionie rywala.