×

Lokomotywa zatrzymana na Pasach. Kibice Lecha zadali na koniec bardzo konkretne pytanie.

Lokomotywa zatrzymana na Pasach. Kibice Lecha zadali na koniec bardzo konkretne pytanie.

Komplet punktów oddany niedawno Puszczy Niepołomice na stadionie Cracovii, a teraz – bezbramkowy remis z Pasami…

Cierpliwość kibiców Kolejorza nie tylko w ostatnim czasie wystawiana jest na wielką próbę. I trudno doprawdy się dziwić, że po raz kolejny swą frustrację wylewali i na trybunach, i w sieci. „Gdzie jest Rumak?” – grzmiał gromki głos oburzenia płynący z widowni. Szkoleniowiec gospodarzy, który w przeszłości potrafił stanąć przed płonącymi złością trybunami, tym razem pomaszerował prosto do szatni.

Okrzyków wysłuchali więc piłkarze, którzy podeszli do trybuny zajmowanej przez ultrasów. Był w tym gronie i Mikael Ishak, który w pierwszej połowie w sytuacji sam na sam puścił już piłkę pod nogą bramkarza Cracovii, ale ten zdołał jeszcze dogonić futbolówkę przed linią; i Afonso Sousa, który próbował golkipera zaskoczyć efektownymi nożycami. To były chyba najlepsze okazje lechitów, pomijając niefortunną interwencję Davida Olafssona, którego od samobójczego trafienia uratował słupek. Lechitów spotkała też solidna porcja „internetowych gwizdów”, czyli komentarzy w sieci.

„Jedenastka tych patałachów powinna oddać koszulki po takim meczu bo nie jest godna ich nosić”; „Nie da się walczyć o mistrza na stojącego, bez sytuacji, bez goli, bez jakości z przodu, bez pomysłu na grę”– to te najłagodniejsze wpisy. Spora część z nich mocno uderza w szkoleniowca Kolejorza. „Z tak mocnej kadry zrobić kompletnych impotentów to naprawdę duże osiągnięcie” albo „Niepojętym dla mnie jest jak ten Lech jest wykastrowany z kreacji, dynamiki i woli walki” – w tych słowach fani zwracają uwagę na destrukcyjny wpływ Mariusza Rumaka. Ukuli nawet specjalne określenie na ten stan rzeczy: „W Poznaniu zgodnie z planem kolejne rumakowanie”…

Lech został wiceliderem tabeli, ale do liderującej Jagi traci cztery punkty.

Pereira), Blażić, Milić, Andersson (75. Douglas) – Sousa (75. Ba Loua), Karlström, Murawski, Szymczak – Kwekweskiri (60. Maigaard), Sokołowski, Rakoczy (64.

Knap) – Makuch, Källman

Post Comment