×

Hubert Hurkacz – Daniel Altmaier: Polak w 4. rundzie turnieju ATP w Madrycie!

Hubert Hurkacz – Daniel Altmaier: Polak w 4. rundzie turnieju ATP w Madrycie!

Hubert Hurkacz walczy z Danielem Altmaierem w 3. rundzie turnieju ATP w Madrycie. Polak w pierwszym meczu po znakomitej grze pokonał 6:1, 7:5 Brytyjczyka Jacka Drapera. Po raz kolejny w tym sezonie pokazał, że coraz lepiej czuje się na mączce, na której do tej pory miał gorsze wyniki niż na szybszych nawierzchniach. Niemiec Daniel Altmaier ograł 6:2, 6:3 Francuza Arthura Flisa w Poznaniu.

Polak pokonał wtedy Niemca 7:6, 6:0 w turnieju rangi ATP Challenger. W Madrycie tenisiści walczą w specyficznych warunkach. Na wysokości ponad 600 m n.p.m. gra toczy się szybciej, piłki nabierają dużego przyśpieszenia.

Te warunki wyraźnie pasują Hurkaczowi. – Ciesze się z tego, jak zagrałem całe spotkanie, grałem z Jackiem w zeszłym tygodniu, więc miałem okazj przeanalizować, co mogę zrobić lepiej – powiedział Hurkacz po meczu z Draperem. – Mieliśmy okazję trochę potrenować, przygotować się do turnieju – dodał. Runda 3 turnieju ATP w Madrycie zostanie rozegrana w niedzielę 28 kwietnia 2024 r. Początek meczu Hurkacz – Altmaier ok. godziny 14.30-15.30 (trzeci mecz od godz.

11 po meczach Humbert – Struff i Putincewa – Dolehide).

Post Comment