Iga Świątek gra w 3. rundzie WTA Madryt z Soraną Cirsteą. O której to ma miejsce?

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA w Madrycie po zwycięstwie nad Chinką Xiyu Wang. W kolejnej rundzie zmierzy się z Soraną Cîrsteą.

Rumunka uniknęła sensacyjnej porażki z 18-letnią Alexandrą Ealą, pokonując ją ostatecznie 6:3, 6:7, 6:4. Iga zdominowała poprzednie spotkania z Cîrsteą, choć były one bardziej zacięte, zwyciężając w Australian Open 2022 oraz Indian Wells 2023.

Cîrstea ma 34 lata i zajmuje 30. miejsce w rankingu. Mecz Igi Świątek z Soraną Cîrsteą odbędzie się na wysokości około 650 metrów nad poziomem morza, gdzie piłki latają szybciej w rozrzedzonym powietrzu.

Świątek ma nadzieję wykorzystać doświadczenie trenera oraz odpowiedni naciąg rakiety, unikając zbyt dużego ryzyka na korcie. Iga Świątek doszła do finału turnieju w Madrycie w 2023 roku, gdzie przegrała z Aryną Sabalenką.

W tym roku stara się wykorzystać zdobytą wtedy wiedzę. Szczegóły dotyczące godziny meczu Świątek – Cîrstea w Madrycie zostaną podane po ogłoszeniu planu gier.

Transmisja TV z turnieju WTA w Madrycie będzie dostępna na antenie Canal+ Sport.