×

Śląsk Wrocław: Cel to złoto, postawione zostaje bezwzględne zadanie przez trenera J. Magierę.

Śląsk Wrocław: Cel to złoto, postawione zostaje bezwzględne zadanie przez trenera J. Magierę.

Wiosenny problem wrocławian sprowadza się przede wszystkim do braku skuteczności z pierwszej części sezonu. Jesienią mieliśmy mniej sytuacji, a trafialiśmy i wygrywaliśmy. Teraz mamy ich znacznie więcej, nasza gra wygląda lepiej, ale mamy duży problem ze zdobywaniem goli. Co możemy z tym zrobić?

Robić swoje i wierzyć, że ten worek z bramkami w końcu się rozwiąże – obrazowo analizuje Magiera. Jacek Magiera z psychologicznym przesłaniem. Szkoleniowiec wicelidera nie po raz pierwszy odwołuje się nie tyle do umiejętności sportowych swych graczy, ale do… psychologii. Finiszujemy.

Wszystko zależy od nas. Najważniejsza będzie głowa, przygotowanie mentalne. Mniej się będą liczyć umiejętności techniczne, taktyczne, a najważniejsza będzie głowa – uważa. Magiera cieszy się, że w spotkaniu z Ruchem będzie mieć do dyspozycji niemal wszystkich zawodników.

Dwie kolejki wstecz, w meczu z Górnkiem, pauzował przecież Erik Exposito; tydzień temu przy Łazienkowskiej brakowało z kolei Mathiasa Nahuela Leivy. A my potrzebujemy “kozaków”, piłkarzy silnych mentalnie, odważnych. Zawodników, którzy w tych kluczowym momencie sezonu wejdą na swój najwyższy poziom – przypomina. Ruch ma zawodników, którzy nie kalkulują, mocno biegają, wychodzą pressingiem i chcą grać w piłkę – zaznacza.

Niemal każdy rywal miał z nimi problemy, każdemu napsuli sporo krwi. To nie będzie dla nas spacerek – podkreśla. Ale też nie ma wątpliwości, że faworyt w tym starciu jest tylko jeden. Swym podopiecznym stawia bezwzględne zadanie.

Drużyna ma być gotowa na walkę o każdą piłkę. Jeszcze więcej trzeba dać z siebie. Więcej ambicji, determinacji. To jest nasz obowiązek: wyjść na boisko i wygrać!

– przypomina. Początek meczu Śląsk – Ruch w ramach 30. kolejki ekstraklasy na Arenie Tarczyński we Wrocławiu w sobotę o godz. 17.30. Transmisja w Canal+ Sport 3.

Post Comment