WTA Madryt: Kiedy jest mecz Linette – Sabalenka w 2 rundzie?

Magda Linette odniosła zwycięstwo nad Elisabettą Cocciaretto z wynikiem 3:6, 6:4, 6:4 i awansowała do 2. rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie. Włoszka, zajmująca 54. miejsce w rankingu, jest silna na mączce, co stanowiło wyzwanie dla doświadczonej Polki. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca, a Linette musiała zagrać bardzo dobrze, aby zwyciężyć.

Po zwycięstwie awansowała do Top-50 rankingu (na 48. miejsce) i przygotowuje się do meczu z Aryną Sabalenką, broniącą tytułu i 1000 punktów. Sabalenka, obecnie nr 2 w rankingu, doświadczyła spadku formy po zwycięstwie w Australian Open. W Madrycie musi bronić tytułu i pozycji w rankingu przed presją konkurencji, w tym Coco Gauff i Jeleny Rybakiny.

Linette i Sabalenka spotkały się trzy razy, a każdy mecz wygrała Białorusinka, w tym ostatnio w półfinale Australian Open 2023. Forma Sabalenki jest teraz niepewna, po zaledwie czterech wygranych meczach od triumfu w Australian Open. Transmisje z turnieju WTA w Madrycie można obejrzeć na antenie Canal+ Sport.