×

Jastrzębski Węgiel triumfuje w otwarciu finału PlusLigi

Jastrzębski Węgiel triumfuje w otwarciu finału PlusLigi

W Zawierciu, po dwóch setach, zapanowała lekka konsternacja, ponieważ gospodarze, którzy do tej pory radzili sobie świetnie w fazie play-off, mieli problemy na wielu polach. Szczególnie zaskakujące było to, że obrońcy tytułu nie błyszczyli, a wręcz przeciwnie, mieli słabe statystyki w kilku istotnych elementach, ale mimo to prowadzili 2:0. Jastrzębie ratowały sytuację świetne występy Hubera i Gladyra, solidna obrona oraz ciężka praca Rafała Szymury, który wykazał się wielkim sprytem w wielu akcjach. Grał spokojnie, wyciągał trudne piłki, nabijał piłkę na blok, kończył, gdy trzeba, oraz miał znakomity serwis.

Poziom gry po obu stronach był poniżej przeciętnej, opierał się na ofiarnej defensywie, ale lepiej z kłopotów wychodzili goście, którzy zdominowali miejscowych blokiem – wygrywając w tej specjalności aż 14:4. Najlepiej punktującym graczem z Jastrzębia był Norbert Huber – 14 pkt. Nagroda dla najbardziej wartościowego zawodnika powędrowała do Jurija Gladyra (9 pkt, 100 proc. skuteczności w ataku, 4 bloki).

Sezon został skrócony z powodu przygotowań olimpijskich kadry, stąd tak zredukowana formuła. Pierwsze spotkanie o mistrzostwo odbyło się w Zawierciu w środę 24 kwietnia o godz. 20:30, drugie i ewentualne trzecie starcie odbędzie się w Jastrzębiu (27 kwietnia o godz. 18:00 i ewentualnie 28 kwietnia o godz.

14:45).

Post Comment