Zmiana w Lidze Mistrzów przynosi korzyści polskim drużynom! Wykluczenie Rosjan potwierdzone oficjalnie.

Tekst ten mówi o wykluczeniu rosyjskich drużyn w sezonie 2024/25. Zgodnie z tym informacjom, mistrzowie krajów z 23. i 24. miejsca w rankingu UEFA wezmą udział w eliminacjach Ligi Mistrzów od II rundy. Szwecja i Polska zajmują te pozycje. To oznacza, że zespoły te nie będą musiały wcześnie rozpoczynać rozgrywek i będą mogły przedłużyć letnie przygotowania.

Obecnie Jagiellonia, prowadząca w tabeli ekstraklasy, zdaje się mieć największe szanse na udział w tych elitarnych rozgrywkach. Jednakże, nie będzie rozstawiona w II rundzie eliminacji ze względu na niski krajowy współczynnik. Legia i Lech to jednak drużyny, które punktowały w europejskich rozgrywkach w ostatnich latach, więc mogą liczyć na rozstawienie. Wystarczy, że mistrz Polski awansuje do III rundy eliminacji, a tym samym zagwarantuje sobie udział w fazie grupowej Ligi Konferencji, co przynosi znaczne korzyści finansowe.