×

Najlepsza łyżwiarka na świecie podjęła drastyczną decyzję. Fani są w szoku.

Już jako juniorka osiągała bardzo dobre wyniki, a później przełożyła to na starty seniorskie. W 2019 roku, w wieku 20 lat, zdobyła złoty medal mistrzostw świata w sprincie drużynowym. Rok później powtórzyła ten sukces, a do tego zdobyła pierwsze mistrzostwo indywidualnie na dystansie 1000 metrów. W 2021 roku sięgnęła po srebro mistrzostw świata na 1000 metrów, a rok później zdobyła srebro igrzysk olimpijskich na tym samym dystansie, dodając złoto w wieloboju sprinterskim.

W 2023 roku została ponownie mistrzynią świata na dystansie 1000 metrów i zdobyła brązowy medal na 500 metrów. Tym bardziej szokująca jest decyzja, jaką Leerdam właśnie podjęła. – *Chciałam wam powiedzieć, że w przyszłym sezonie nie będę startowała* – zaczęła swój wpis Leerdam i zapowiedziała, że będzie realizować się w inny sposób – *Potrzebuję czegoś innego w tym momencie kariery. Miałam kilka ciężkich tygodni, żeby to przemyśleć, bo to już 2 lata przed igrzyskami olimpijskimi* – dodała zawodniczka.

Choć nie zdradziła, w co chce się teraz zaangażować, to zdaje się, że wybrała już nowy kierunek. – *Jednak zawsze podążałem za swoim instynktem, instynktem i sercem, i wiem, co chcę zrobić dalej. Chcę podziękować sponsorom, wszystkim moim trenerom, kolegom z drużyny. Świetnie się z wami bawiłam.

Czas na coś innego* – zakończyła Holenderka.