×

Wbiło nas w fotel przez Wilfredo Leona! Takie coś tuż przed igrzyskami i Ligą Narodów. Gwiazdor reprezentacji Polski zszokował

Wbiło nas w fotel przez Wilfredo Leona! Takie coś tuż przed igrzyskami i Ligą Narodów. Gwiazdor reprezentacji Polski zszokował

W ostatnich miesiącach najwięksi gwiazdorzy reprezentacji prowadzonej przez selekcjonera Nikolę Grbicia zmagali się jednak z wielkimi problemami, takimi jak np. kontuzje, czy sprawy okołosportowe i wielu fanów może cały czas zastanawiać się, jaką formę przywiozą oni na najważniejsze mecze reprezentacyjne.

Podczas rywalizacji o mistrzostwo Włoch Wilfredo Leon wysłał jednak jasny sygnał, że z jego dyspozycją nie ma problemów. Podczas drugiego meczu Vero Volley Monza z Perugią z Wilfredo Leonem i Kamilem Semeniukiem w składzie, gwiazdor reprezentacji Polski stanął na wysokości zadania.

I chociaż drużyna Polaków uległa rywalom 2:3 (20:25, 25:23, 25:21, 19:25, 11:15), to Leon błysnął formą, co mogło szczególnie ucieszyć kibiców reprezentacji Polski oraz Nikolę Grbicia. Z danych przytoczonych przez dziennikarza Jakuba Balcerzaka jasno wynika, że gwiazdor reprezentacji Polski był jednym z najlepszych zawodników na boisku.

Wilfredo Leon łącznie zdobył 24 punkty, a jego skuteczność w ataku wyniosła aż 76% (22/29). Do tego dorzucił również 2 asy serwisowe.

Wilfredo Leon w takiej formie może być niezbędny w reprezentacji Polski, aby biało-czerwoni sięgnęli po upragnione złoto w Paryżu.

Post Comment