×

Czy piłka nożna miała wpływ na politykę? Zmiany w zabrzańskim ratuszu, a Lukas Podolski podgrzewa emocje poprzez ten wpis!

Czy piłka nożna miała wpływ na politykę? Zmiany w zabrzańskim ratuszu, a Lukas Podolski podgrzewa emocje poprzez ten wpis!

Po zmianie w zabrzańskim ratuszu w niedzielę, Agnieszka Rupniewska pokonała rządzącą Zabrzem od 18 lat Małgorzatę Mańkę-Szulik w drugiej turze wyborów prezydenckich. W maju 2025 roku Rupniewska ma kontrakt piłkarski z Górnikiem. Trudno wykluczyć, że poparcie wyrażone przez Podolskiego, który nawoływał do udziału w wyborach, miało wpływ na jej sukces.

Podolski także namawiał potencjalnych nabywców, takich jak Thomas Hansla i firma Zarys, do złożenia oferty kupna udziałów klubu. Podolski publicznie wspierał Rupniewską, występując z nią w filmikach i nawołując do udziału w wyborach. Również finansowo wspierał akademię klubową.

Im bliżej było wyborów, tym mocniej krytykował dotychczasowych urzędników miejskich. Czy udziały klubu ostatecznie trafią do jednej z firm namawianych przez Podolskiego? Rupniewska deklarowała, że zależy jej na wyprowadzeniu klubu na prostą, co sugeruje, że ma konkretny plan działania dla klubu, który jest wizytówką Zabrza.

Czy post “Jeszcze nie skończyłem”, opublikowany po wyborach, ma sugerować realizację jej planów?

Post Comment