×

Iga Świątek’s 2024 WTA Madrid match schedule and opponent after the draw!

Iga Świątek’s 2024 WTA Madrid match schedule and opponent after the draw!

Iga Świątek z pewnością marzyła o lepszym początku tegorocznych występów na mączce, ale nie udało jej się po raz trzeci z rzędu wygrać turnieju WTA w Stuttgarcie. W półfinale przegrała 3:6, 6:4, 3:6 z Jeleną Rybakiną. To reprezentantka Kazachstanu wygrała porsche, pokonując w jednostronnym finale 6:2, 6:2 Martę Kostiuk.

To turniej rangi WTA 1000 czyli większy niż ten w Stuttgarcie. rundzie i zagra z Chinką Xiyu Wang (nr 54) lub Rumunką Aną Bogdan (nr 64). Magdalena Fręch w 1. rundzie powalczy z kwalifikantką, a Magda Linette trafiła na Elisabettę Cocciaretto.

Poznanianka w 2. rundzie może zagrać z Aryną Sabalenką (wolny los w 1. Rok temu przegrała w pasjonującym finale 3:6, 6:3, 3:6 z Aryną Sabalenką. W 2022 r. Polka wycofała się z tego turnieju, stawiając na odpoczynek, podleczenie kontuzji ramienia i spokojne treningi, a w 2021 r. uległa w 1/8 finału Ashley Barty (5:7, 4:6).

Turniej w Madrycie rozgrywany jest w specyficznych warunkach. La Caja Magica, gdzie walczą tenisiści, położona jest ok. 600 metrów nad poziomem morza, przez co piłki latają szybciej. – Mam wrażenie, że latają jak pociski.

Trzeba nauczyć się je kontrolować. Mączka też jest trochę inna. Inaczej trzeba się na niej poruszać – analizowała rok temu Iga Świątek.

Post Comment