Podejrzane działania: PZPN rozpoczyna śledztwo w sprawie ustawienia meczu w polskiej lidze

Sprawa dotyczy meczu pomiędzy Pelikanem Łowicz i Concordią Elbląg, który odbył się 30 marca tego roku w ramach rozgrywek 3 ligi w grupie I. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 8:0. Zespół z Elbląga wystawił bardzo młodych piłkarzy z roczników 2007 i 2008. Jednocześnie zaobserwowano zwiększoną aktywność w zakładach bukmacherskich dotyczącą obstawiania wysokiego zwycięstwa drużyny Pelikana.

Franciszek Smuda zareagował na odważne zapowiedzi Kamila Grosickiego. Natomiast Norbert Skórzewski przypomniał, że drużyna z Elbląga była zamieszana w ustawianie meczu w przeszłości, konkretnie w 2002 roku, gdy grała z Pilicą Białobrzegi. Wówczas klub z Elbląga zawiesił czterech piłkarzy.

Teraz PZPN chce dokładnie zbadać, co wydarzyło się w meczu Pelikana z Concordią. Rzecznik Dyscyplinarny PZPN wszczął postępowanie wyjaśniające na podstawie potwierdzonych informacji o podejrzanych zakładach bukmacherskich, dotyczących podejrzenia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego match-fixingu w meczu piłkarskim w 3 lidze pomiędzy drużynami Pelikan Łowicz i Concordia Elbląg, który odbył się 30 marca 2024 roku. W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych PZPN zaznaczył, że osoby podlegające przepisom Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN mogą, w przypadku uznania ich odpowiedzialności dyscyplinarnej, narazić siebie oraz klub piłkarski, z którym są związane, na poniesienie bardzo dotkliwych kar dyscyplinarnych.

Dodatkowo, legenda klubu w cierpkich słowach wypowiedziała się o Mariuszu Rumaku.