WTA Stuttgart: Kiedy gra Iga Świątek? Ćwierćfinał z kim gra Świątek? O której ćwierćfinał Igi Świątek w Stuttgarcie

Iga Świątek jest uważana za ekspertkę od gry na mączce, co potwierdziła w swoim pierwszym meczu w Stuttgarcie. W spotkaniu z Elise Mertens wykazała się umiejętnościami, wygrywając dziewiąty mecz z rzędu i awansując do ćwierćfinału. W tej fazie turnieju zmierzy się z wygraną z pojedynku między Emmą Raducanu a Lindą Noskovą. Obydwie te tenisistki są uznawane za gwiazdy młodego pokolenia, z Raducanu jako zwyciężczynią US Open 2021, a Noskovą jako twardą rywalką Świątek.

Ich ewentualne spotkanie w ćwierćfinale może stać się kolejnym wydarzeniem dla historii. Po meczu Świątek będzie miała czas na regenerację i przygotowanie się do kolejnego pojedynku, który rozegra z wygraną z Raducanu lub Noskovą.