Możliwy bolesny cios dla Szymona Marciniaka”

Fenomenalne ćwierćfinały Ligi Mistrzów są już za nami. Niewielu ekspertów poprawnie wytypowało, które drużyny awansują do półfinałów rozgrywek.

Bayern zmierzy się z Realem Madryt, a Borussia Dortmund z Paris Saint-Germain. Po jedenastu latach, walka o trofeum znów odbędzie się na stadionie Wembley, gdzie w 2013 roku doszło do konfrontacji Bayernu z BVB.

Tym razem reprezentantem gospodarzy w roli rozjemcy niemieckiego finału może być Anthony Taylor, a Szymon Marciniak, Danny Makkelie, Daniele Orsato i Slavko Vincic mogą być arbitrami meczów półfinałowych. Według byłego arbitra międzynarodowego i obecnego eksperta Rafała Rostkowskiego, najbardziej prawdopodobną obsadą pięciu ostatnich najważniejszych meczów tego sezonu Ligi Mistrzów jest Anthony Taylor jako sędzia finału, a Szymon Marciniak jako sędzia jednego z półfinałów.

Taylor, w przeciwieństwie do różnych ocen w samej Anglii, został dobrze oceniony za swoją pracę w meczu Paris Saint-Germain z Barceloną (2:3) przez większą publiczność.