Tragiczna wiadomość dotarła do Polski: Piłkarz zasłabł i zmarł podczas meczu. Miał tylko 26 lat.

Smutna wiadomość dotarła do Polski. W wieku 26 lat zmarł zawodnik włoskiego piątoligowca, Castelfiorentino United 1925. Sportowiec zasłabł na meczu swojego klubu, który rozgrywany był w niedzielę 14 kwietnia. Niestety, opieka lekarzy nie odniosła skutku i mężczyzna odszedł 15 kwietnia 2024 roku.

Znamy przyczynę śmierci piłkarza. Mattia Giani miał 26 lat, upadł na boisku i zmarł. Włoski piłkarz rozgrywał mecz, w którego trakcie doszło do przerażającego wypadku. Giani upadł na ziemię i stracił przytomność w 14. minucie starcia przeciwko Lanciotto Campi.

Zawodnik został przetransportowany do szpitala we Florencji, gdzie lekarze stoczyli walkę o jego życie, gdy ten znajdował się w stanie krytycznym. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować, a przyczyną jego śmierci były problemy kardiologiczne. Zawodnika pożegnały władze miasta, w którym zamieszkiwał. – Mattia nie żyje.

W tej chwili brakuje nam słów. To straszna tragedia. Ból rozdziera nasze serca. Możemy jedynie wspierać jego rodzinę i klub – napisał na Facebooku Alessio Falorni, burmistrz Castelfiorentino.

Zawodnika z piątej ligi pożegnali także przedstawiciele klubu w komunikacie na mediach społecznościowych drużyny.- Walczyłeś jak wcześniej na boisku w naszych barwach, ale okrutny los nam cię zabrał. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy cię poznać i docenić. Czujemy ogromną pustkę. Bezpiecznej podróży, Mattio – pożegnali piłkarza koledzy z klubu.

Jak na razie nie jest wiadome, czy zawodnik w przeszłości uskarżał się na problemy z sercem.