×

Iga Świątek gra pierwszy mecz against whom in the WTA Stuttgart 2024 Draw? The draw is already behind us!

Iga Świątek gra pierwszy mecz against whom in the WTA Stuttgart 2024 Draw? The draw is already behind us!

Iga Świątek po udanym występie w barwach reprezentacji Polski wraca do cyklu WTA. Na początek powalczy w Stuttgarcie, gdzie tradycyjnie rozpocznie serię występów na kortach ziemnych. Za nami losowanie drabinki WTA Stuttgart 2024.

Iga Świątek zacznie w 2. Czasu na treningi po meczu Szwajcaria – Polska i zmianie nawierzchni z twardej na mączkę nie będzie dużo, ale liderka rankingu WTA zawsze podkreślała, że bardzo szybko przestawia się na ukochaną ziemię. – Wychowałam się na mączce.

Jak byłam młoda, grałam na niej zimą i latem, więc to zawsze było dla mnie całkiem naturalne – mówiła Iga, która występ w Stuttgarcie zacznie w 2. rundzie i pierwszy mecz rozegra pewnie w środę albo czwartek. Teraz ma szansę powtórzyć ten wyczyn w Stuttgarcie. W latach 2022 i 2023 Iga w finałach dwukrotnie pokonała Arynę Sabalenkę (6:2, 6:2 i ostatnio 6:3, 6:4).

Sprzątnęła Białorusince sprzed nosa dwa modele porsche, a rok temu tenisistka z Mińska była tak rozczarowana, że udawała, iż – niby w żartach – wybija szybę w aucie wygranym przez Świątek. Wybierają kolor i wersję samochodu, który później dostarcza im niemiecki koncern. Ostatnio nagrodą było Porsche Taycan Turbo S Cross Turismo o wartości przekraczającej 800 tysięcy złotych.

– Tata będzie wybierał kolor, bo to auto będzie dla niego – zdradziła wtedy Iga. – Rozważa granatowy, ale według mnie ten kolor jest za nudny – dodała ze śmiechem. Losowanie drabinki WTA Stuttgart 2024 odbyło się w niedzielę 14 kwietnia o godzinie 13. rundzie i pierwszy mecz zagra w środę 17 kwietnia lub w czwartek 18 kwietnia (pewnie w czwartek).

Post Comment