Siatkarski gigant z Polski uratowany? Ministra sportu przekazuje dobre wieści

Klub Chemik odnosił sukcesy w latach 2014-2022, zdobywając mistrzostwo ligi aż ośmiokrotnie i stanowiąc potęgę w kobiecej siatkówce. Jednak w bieżącym roku klub doznał znacznego spadku finansowego z powodu sytuacji w Grupie Azoty. Klub wyraził nadzieję, że uda im się przezwyciężyć trudności dzięki wsparciu społeczności.

Pojawiły się wątpliwości co do przetrwania klubu do końca rozgrywek Tauron Ligi 2023/24 oraz wznowienia działań w kolejnym sezonie, choć pojawiają się optymistyczne sygnały. Klub zwrócił się do kibiców o wsparcie, a liczni nowi partnerzy dołączyli do wspierania drużyny. Pojawienie się tych optymistycznych wzmocnieniem otuchy w trudnej sytuacji.

Minister podzielił te pozytywne informacje na Facebooku, co stanowi pierwszą dobrą wiadomość od pewnego czasu. Jest niepewne, czy chodzi o przetrwanie samego klubu czy jego dalsze uczestnictwo w najwyższej lidze siatkarskiej, ponieważ wiązałoby się to z dużymi wydatkami, a większość siatkarek znalazła już nowe zatrudnienie na nadchodzący sezon.